KYOCERA AVX KOVTJ10MDNBACB
Part No.:
KOVTJ10MDNBACB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Oscillators
Package:
5-DIP Module
Description:
10 MHZ OCXO TH 20X20MM (J PACKAG
Shipping
KOVTJ10MDNBACB Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KOV
Package/Case:
5-DIP Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
OCXO
Frequency:
10 MHz
Function:
Output:
CMOS, TTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±5ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.810" L x 0.810" W (20.60mm x 20.60mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)