KYOCERA AVX KOVSP38M88DNCCCT
Part No.:
KOVSP38M88DNCCCT
Description:
38.88 MHZ OCXO SMT 9X14MM (P PAC
Shipping
KOVSP38M88DNCCCT Information
Type:
OCXO
Frequency:
38.88 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±10ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.567" L x 0.370" W (14.40mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.449" (11.40mm)