KYOCERA AVX KOVSP10MDBCCCT
Part No.:
KOVSP10MDBCCCT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
10 MHZ OCXO SMT 9X14MM (P PACKAG
Shipping
KOVSP10MDBCCCT Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KOV
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCOCXO
Frequency:
10 MHz
Function:
Amplitude Control
Output:
CMOS, TTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±10ppb
Absolute Pull Range (APR):
±1ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.567" L x 0.370" W (14.40mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.449" (11.40mm)