KYOCERA AVX KOVSL20MDNBCCT
Part No.:
KOVSL20MDNBCCT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Oscillators
Package:
7-SMD, No Lead
Description:
20 MHZ OCXO SMT 14 PIN DIP (L PA
Shipping
KOVSL20MDNBCCT Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KOV
Package/Case:
7-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
OCXO
Frequency:
20 MHz
Function:
Output:
CMOS, TTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±10ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.810" L x 0.810" W (20.60mm x 20.60mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)