KYOCERA AVX KGM15BR71H224KT
Part No.:
KGM15BR71H224KT
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0603
Shipping
KGM15BR71H224KT Information
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)