KYOCERA AVX KGM05AR51A474MH
Part No.:
KGM05AR51A474MH
Description:
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0402
Shipping
KGM05AR51A474MH Information
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)