KYOCERA AVX KGM03AR71E472KH
Part No.:
KGM03AR71E472KH
Description:
CAP CER 4700PF 25V X7R 0201
Shipping
KGM03AR71E472KH Information
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)