KYOCERA AVX KC7050P156.250L20E00
Part No.:
KC7050P156.250L20E00
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Shipping
KC7050P156.250L20E00 Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KC7050P-L2
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
156.25 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
70mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)