KYOCERA AVX KC5032C100.000C20E00
Part No.:
KC5032C100.000C20E00
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Shipping
KC5032C100.000C20E00 Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KC5032C-C2
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
27mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)