Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components K222J15C0GF5TL2
Part No.:
K222J15C0GF5TL2
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 RAD
Shipping
K222J15C0GF5TL2 Information
Manufacturer:
Series:
Mono-Kap™ K
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)