Taiyo Yuden JMK325BJ226MY-T
Part No.:
JMK325BJ226MY-T
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210
Shipping
JMK325BJ226MY-T Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)