IW-1575-2C-BLK-180.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | IW-1575-2C-BLK-180 |
| Manufacturer | Mobile Mark Antenna Solutions |
| Series | IW |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | Navigation |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 1.575GHz |
| Frequency Range | 1.573GHz ~ 1.577GHz |
| Antenna Type | Module |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 5dBi |
| Power - Max | - |
| Features | Cable - 4.5m |
| Termination | SMA Male |
| Ingress Protection | IPX5 |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Adhesive |
| Height (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Applications | Glass Mount GPS |
The following parts include "IW-1575-2C-BLK-180" in Silicon Labs IW-1575-2C-BLK-180.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.