Sensata-Airpax IUGZX1-1-62-2.50-C-04
Part No.:
IUGZX1-1-62-2.50-C-04
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Shipping
IUGZX1-1-62-2.50-C-04 Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
2.5A
Voltage Rating - AC:
277 V
Voltage Rating - DC:
80 V