Sensata-Airpax IUG1-1REC4-62-2.50-CQ-01
Part No.:
IUG1-1REC4-62-2.50-CQ-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Shipping
IUG1-1REC4-62-2.50-CQ-01 Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
2.5A
Voltage Rating - AC:
277 V
Voltage Rating - DC:
80 V