ISL6425ERZ.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | ISL6425ERZ |
| Manufacturer | Elantec |
| Series | - |
| Package/Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Obsolete |
| Applications | Converter, Satellite Set-Top Box Designs |
| Voltage - Input | 8V ~ 14V |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output | 13V ~ 18V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
The following parts include "ISL6425ERZ" in Silicon Labs ISL6425ERZ.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.