ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS64LPS204818B-166TQLA3-TR
Part No.:
IS64LPS204818B-166TQLA3-TR
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100LQFP
Shipping
IS64LPS204818B-166TQLA3-TR Information
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Organization:
2M x 18
Clock Frequency:
166 MHz
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)