ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS64LPS102436B-166B3LA3-TR
Part No.:
IS64LPS102436B-166B3LA3-TR
Package:
165-TBGA
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165TFBGA
Shipping
IS64LPS102436B-166B3LA3-TR Information
Package/Case:
165-TBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Organization:
1M x 36
Clock Frequency:
166 MHz
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)