ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61VPS204836B-250TQLI-TR
Part No.:
IS61VPS204836B-250TQLI-TR
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100LQFP
Shipping
IS61VPS204836B-250TQLI-TR Information
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
2.8 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)