ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61VPS204836B-250M3L
Part No.:
IS61VPS204836B-250M3L
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
Shipping
IS61VPS204836B-250M3L Information
Package/Case:
165-LBGA
Packaging:
Tray
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
2.8 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)