ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61VPS204836B-200TQLI-TR
Part No.:
IS61VPS204836B-200TQLI-TR
Manufacturer:
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Category:
Memory
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100LQFP
Shipping
IS61VPS204836B-200TQLI-TR Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
2M x 36
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.1 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)