ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61VPS102436B-166B3LI-TR
Part No.:
IS61VPS102436B-166B3LI-TR
Package:
165-TBGA
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165TFBGA
Shipping
IS61VPS102436B-166B3LI-TR Information
Package/Case:
165-TBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
1M x 36
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.5 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)