ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61QDPB451236A-400M3LI
Part No.:
IS61QDPB451236A-400M3LI
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165LFBGA
Shipping
IS61QDPB451236A-400M3LI Information
Package/Case:
165-LBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Synchronous, QUADP
Memory Size:
18Mbit
Memory Organization:
512K x 36
Clock Frequency:
400 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
8.4 ns
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)