ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61QDPB41M36A-400M3L
Part No.:
IS61QDPB41M36A-400M3L
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
Shipping
IS61QDPB41M36A-400M3L Information
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
1M x 36
Clock Frequency:
400 MHz
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)