ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61QDPB41M36A1-400B4LI
Part No.:
IS61QDPB41M36A1-400B4LI
Package:
165-TBGA
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165TFBGA
Shipping
IS61QDPB41M36A1-400B4LI Information
Package/Case:
165-TBGA
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
1M x 36
Clock Frequency:
400 MHz
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)