ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61QDP2B21M36A-333M3L
Part No.:
IS61QDP2B21M36A-333M3L
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
Shipping
IS61QDP2B21M36A-333M3L Information
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Synchronous, QUADP
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
1M x 36
Clock Frequency:
333 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
8.4 ns
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)