ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61QDB24M18A-300B4LI
Part No.:
IS61QDB24M18A-300B4LI
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
Shipping
IS61QDB24M18A-300B4LI Information
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Synchronous, QUAD
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
4M x 18
Clock Frequency:
300 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
1.48 ns
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)