ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61QDB22M36A-250M3L
Part No.:
IS61QDB22M36A-250M3L
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
Shipping
IS61QDB22M36A-250M3L Information
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Synchronous, QUAD
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
1.8 ns
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)