ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61QDB22M18A-250M3LI
Part No.:
IS61QDB22M18A-250M3LI
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
Shipping
IS61QDB22M18A-250M3LI Information
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Technology:
SRAM - Synchronous, QUAD
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
2M x 18
Clock Frequency:
250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
8.4 ns
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)