ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61QDB21M36A-250M3L
Part No.:
IS61QDB21M36A-250M3L
Manufacturer:
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Category:
Memory
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
Shipping
IS61QDB21M36A-250M3L Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
165-LBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Synchronous, QUAD
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
1M x 36
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
8.4 ns
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)