ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NVP409618B-250B3L-TR
Part No.:
IS61NVP409618B-250B3L-TR
Package:
165-TBGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165TFBGA
Shipping
IS61NVP409618B-250B3L-TR Information
Package/Case:
165-TBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
4M x 18
Clock Frequency:
250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
2.8 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)