ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NVP204818B-200TQLI
Part No.:
IS61NVP204818B-200TQLI
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100LQFP
Shipping
IS61NVP204818B-200TQLI Information
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
2M x 18
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.1 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)