ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP204836B-166TQLI
Part No.:
IS61NLP204836B-166TQLI
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
IS61NLP204836B-166TQLI Information
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.8 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)