ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LPS409618B-200TQLI-TR
Part No.:
IS61LPS409618B-200TQLI-TR
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100LQFP
Shipping
IS61LPS409618B-200TQLI-TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
4M x 18
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.1 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)