ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LPS204836B-166TQLI-TR
Part No.:
IS61LPS204836B-166TQLI-TR
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100LQFP
Shipping
IS61LPS204836B-166TQLI-TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.8 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)