ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LPS204818B-200TQLI-TR
Part No.:
IS61LPS204818B-200TQLI-TR
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100LQFP
Shipping
IS61LPS204818B-200TQLI-TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
2M x 18
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.1 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)