ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61DDB24M18A-250M3L
Part No.:
IS61DDB24M18A-250M3L
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
Shipping
IS61DDB24M18A-250M3L Information
Technology:
SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
4M x 18
Clock Frequency:
250 MHz
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)