ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61DDB22M36A-300B4LI
Part No.:
IS61DDB22M36A-300B4LI
Manufacturer:
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Category:
Memory
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
Shipping
IS61DDB22M36A-300B4LI Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
165-LBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
2M x 36
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
300 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
Voltage - Supply:
1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)