ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS49NLC96400A-25WBL
Part No.:
IS49NLC96400A-25WBL
Manufacturer:
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Category:
Memory
Package:
144-TFBGA
Shipping
IS49NLC96400A-25WBL Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
144-TFBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
DRAM
Technology:
RLDRAM 2
Memory Size:
576Mbit
Memory Organization:
64M x 9
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
400 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
20 ns
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 95°C (TC)