IS341W.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | IS341W |
| Manufacturer | Isocom Components 2004 LTD |
| Series | - |
| Package/Case | 6-SOIC (0.268", 6.80mm Width) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Technology | Optical Coupling |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 20kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 200ns, 200ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 70ns |
| Rise / Fall Time (Typ) | 35ns, 35ns |
| Current - Output High, Low | 2.5A, 2.5A |
| Current - Peak Output | 3A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.37V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 25 mA |
| Voltage - Output Supply | 15V ~ 30V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 6-SO Stretched |
| Approval Agency | - |
The following parts include "IS341W" in Silicon Labs IS341W.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.