1EDI60N12AFXUMA1.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 1EDI60N12AFXUMA1 |
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Series | EiceDRIVER™ |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Technology | Magnetic Coupling |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Isolation | - |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | - |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | - |
| Pulse Width Distortion (Max) | - |
| Rise / Fall Time (Typ) | 10ns, 9ns |
| Current - Output High, Low | - |
| Current - Peak Output | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - |
| Current - DC Forward (If) (Max) | - |
| Voltage - Output Supply | 10V ~ 35V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | PG-DSO-8-51 |
| Approval Agency | - |
The following parts include "1EDI60N12AFXUMA1" in Silicon Labs 1EDI60N12AFXUMA1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.