Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | IS31AP4088A-QFLS2-EB |
| Manufacturer | Lumissil Microsystems |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Not For New Designs |
| Amplifier Type | Class AB |
| Output Type | 2-Channel (Stereo) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 2.84W x 2 @ 4Ohm |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Utilized IC / Part | IS31AP4088A |
| Contents | Board(s) |
The following parts include "IS31AP4088A-QFLS2-EB" in Silicon Labs IS31AP4088A-QFLS2-EB.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.