Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | IS31AP2036A-CLS2-EB |
| Manufacturer | Lumissil Microsystems |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Amplifier Type | Class K |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 2W x 1 @ 8Ohm |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5V |
| Utilized IC / Part | IS31AP2036A |
| Contents | Board(s) |
The following parts include "IS31AP2036A-CLS2-EB" in Silicon Labs IS31AP2036A-CLS2-EB.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.