ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS27TH064G21-JCLA2
Part No.:
IS27TH064G21-JCLA2
Manufacturer:
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Category:
Memory
Package:
153-VFBGA
Description:
64GB, 153 BALL FBGA, 3.3V, ROHS,
Shipping
IS27TH064G21-JCLA2 Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
153-VFBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Memory Type:
Non-Volatile
Memory Format:
FLASH
Technology:
FLASH - NAND (TLC)
Memory Size:
512Gbit
Memory Organization:
64G x 8
Memory Interface:
UFS2.1
Clock Frequency:
38.4 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)