Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | IGNP2729M1KW-GPS |
| Manufacturer | Integra Technologies Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Frequency | 2.7GHz ~ 2.9GHz |
| P1dB | - |
| Gain | 11.3dB |
| Noise Figure | - |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 50V |
| Current - Supply | - |
| Test Frequency | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | Module |
The following parts include "IGNP2729M1KW-GPS" in Silicon Labs IGNP2729M1KW-GPS.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.