Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | IGN1214L500B |
| Manufacturer | Integra Technologies Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | PL95A1 |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Technology | HEMT |
| Configuration | - |
| Frequency | 1.2GHz ~ 1.4GHz |
| Gain | 15dB |
| Voltage - Test | 50 V |
| Current Rating (Amps) | - |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 200 mA |
| Power - Output | 650W |
| Voltage - Rated | 160 V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | PL95A1 |
The following parts include "IGN1214L500B" in Silicon Labs IGN1214L500B.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.