Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | IGN1011L1200 |
| Manufacturer | Integra Technologies Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | PL84A1 |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Technology | HEMT |
| Configuration | - |
| Frequency | 1.03GHz ~ 1.09GHz |
| Gain | 16.8dB |
| Voltage - Test | 50 V |
| Current Rating (Amps) | - |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 160 mA |
| Power - Output | 1250W |
| Voltage - Rated | 180 V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | PL84A1 |
The following parts include "IGN1011L1200" in Silicon Labs IGN1011L1200.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.