Sensata-Airpax IER1-1REC4C-61-50.0-AF-01-T
Part No.:
IER1-1REC4C-61-50.0-AF-01-T
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Shipping
IER1-1REC4C-61-50.0-AF-01-T Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IER
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V