Sensata-Airpax IELK1-1-69-15.0-01-V
Part No.:
IELK1-1-69-15.0-01-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Shipping
IELK1-1-69-15.0-01-V Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IEL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V