Sensata-Airpax IEGZX1-1REC4-72-16.0-AG-03-V
Part No.:
IEGZX1-1REC4-72-16.0-AG-03-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Shipping
IEGZX1-1REC4-72-16.0-AG-03-V Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IEG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
16A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V