Sensata-Airpax IEG1-1REC4-51-.250-A-01-V
Part No.:
IEG1-1REC4-51-.250-A-01-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Shipping
IEG1-1REC4-51-.250-A-01-V Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IEG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
250mA
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V